image description

Kedi Tuvalet Eğitimi

Eğitim Süreci

Yavru Kedilerde Tuvalet Eğitimi - 1
Yavru bir kedi sahiplendiyseniz ilk yapmanız gereken minik dostunuza tuvalet eğitimi vermek olacaktır. Yavru kedilerde tuvalet eğitimi normalde yavru kedilerin 1 haftalık süre boyunca kum kabına götürülmeleri sonucu verilmek istenen mesajı anlamaya çalışmasıyla başlar ve zamanla tuvalet ihtiyaçlarını kum kabında gidermeye başlarlar. Ancak annesinden erken ayrılan, barınakta veya pet shoplarda uzun bir süre sahiplenilmeyi beklemiş olan yavru kediler için durum maalesef aynı değildir. Bu tip durumlarda yavru kedilerin kum kabına alışma süresi ortalama 3 haftayı bulabilir.

Kum Kabının Önemi

Yavru Kedilerde Tuvalet Eğitimi - 2
Yavru kedilerde tuvalet eğitimi kum kabında başlar. Konumu ve tasarımı yavru kedinizin kum kabına alışabilmesi için büyük önem taşır. Kenarları yüksek olmayan ve kedinizin kolayca ulaşabileceği kum kapları tercih edilmelidir.  Ayrıca, kediler tuvalet ihtiyaçlarını giderdikleri sırada kendilerini savunmasız ve güvensiz hissederler, bu nedenle kum kabı evinizin en sakin ve gözlerden uzak bir bölümde olmalıdır.

 

Yavru Kedinizi Kumuna Alıştırmanın Püf Noktaları


Kediler besinleri hızlı bir şekilde sindirirler ve beslendikten kısa bir süre sonra tuvalet ihtiyacı duyarlar. Bu nedenle, yavru kedinizin mama kabı ile kum kabı arasındaki mesafe fazla olmamalıdır. Bunun dışında, eğitimin başlarında kabın içindeki kirli kumu bir müddet temizleyemeyin. Kabın içindeki pis kumdan yayılan koku yavru kedinizin dikkatini çekecek ve bir sonraki tuvalet ihtiyacını kokunun geldiği yerde, yani kumunda giderecektir.

Beyoğlu Veteriner Kliniği

2015 Yılı sonunda faaliyete geçen kliniğimiz, Beyoğlu'nun Kasımpaşa semtinde hizmet vermektedir. Kliniğimiz küçük dostlarımızın bakım, tedavi, pet hizmeti gibi ihtiyaçlarına yanıt verirken ulaşım konusunda sıkıntı yaşamayacağınız bir lokasyonda kurulmuştur. Civarımızda kapalı otopark, gezi parkı gibi imkanlar ile beraber toplu ulaşım ile rahatlıkla bulabileceğiniz bir konumda sizlere hizmet vermek için beklemekteyiz...